خانه / وردپرس / آموزش وردپرس / چگونگی بهینه سازی پایگاه داده وردپرس با یک کلیک
تاریخ انتشار: اردیبهشت ۱۷, ۱۳۹۶ تعداد بازدید: 407 بازدید تعداد دیدگاه ها: 0

چگونگی بهینه سازی پایگاه داده وردپرس با یک کلیک

با سلام خدمت کاربران عزیز قالب خوب

تا به حال پایگاه داده وردپرس سایت خود را بهینه سازی کرده اید؟ بهینه سازی پایگاه داده، باعث پاک شدن اطلاعات اضافی و کم شدن حجم پایگاه داده و در نتیجه بهبود عملکرد آن می شود. در این مقاله به شما نشان می دهیم که چگونه به سادگی پایگاه داده خود را بهینه سازی کنید.

چرا باید پایگاه داده را بهینه سازی کرد؟

اگر شما مدتی را با وردپرس کار کرده باشید متوجه خواهید شد بعد از مدتی اطلاعات اضافی و فایل های غیر قابل استفاده همانند نظرات، محتوای زباله دان، داده های متا و غیره در پایگاه داده وجود دارد.

این داده ها باعث افزایش حجم پایگاه داده وردپرس می شود که به این معنی است که برای پشتیبان گیری از پایگاه داده وردپرس باید فضای بیشتری را برای اینکار اختصاص دهید. در نتیجه زمان بیشتری هم برای بازرگردانی فایلها نیاز خواهید داشت.

پاک کردن این داده ها باعث کاهش حجم پایگاه داده وردپرس شده و در نتیجه عملکردی همانند بک آپ گیری سریعتر، بازگردانی آسان تر بوده و بهبود عملکرد را در پی خواهد داشت.

حال بیاید تا چگونگی پاک کردن این اطلاعات اضافه را مرور کنیم.

چگونگی بهینه سازی پایگاه داده در وردپرس
از آنجایی که ممکن است در طی این عملیات مشکلاتی پیش بیاید، قبل از هر اقدامی لازم است نسخه ی پشتیبان تهیه شود. پس از آن نیاز به نصب و فعال سازی افزونه WP-Optimize  است.

پس از نصب و فعال سازی این افزونه، یک آیتم جدید در منوی داشبورد سایت وردپرسی شما با نام WP-Optimize  اضافه می شود. با کلیک به روی آن وارد صفحه تنظیمات افزونه شوید.

شما یک لیست از عملیاتی که این افزونه در پایگاه داده انجام می دهد را می بینید. با دقت آن ها را بررسی کنید و هر آیتمی را که نمیخواهید اعمال شود مشخص کنید.

قسمت هایی که با رنگ قرمز مشخص شده اند، نشان می دهند که پایگاه داده به این موارد نیازمند است.اگر روند بهینه سازی این موارد در طول مراحل انجام کار قطع شود، ممکن است باعث نابودی فایلها شود. به همین دلیل توصیه می شود قبل از شروع روند بهینه سازی نسخه پشتیبان تهیه شود.

پس از انتخاب آیتم ها به روی دکمه Run on all selected items بر بالای صفحه کلیک کنید.

پلاگین شروع به بهینه سازی کرده و مراحل پیشرفت کار را به شما نشان خواهد داد. امیدواریم همه ی شما عزیزان قالب خوبی به سادگی بتوانید پایگاه داده خود را بهینه سازی کنید. در صورت بروز مشکل می توانید با ما در ارتباط باشید.

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.