خانه / وردپرس / آموزش وردپرس / تعمیر خطای دسترسی به فایل و پوشه در وردپرس
تاریخ انتشار: اردیبهشت ۳, ۱۳۹۶ تعداد بازدید: 386 بازدید تعداد دیدگاه ها: 0

تعمیر خطای دسترسی به فایل و پوشه در وردپرس

آیا سعی دارید خطای دسترسی فایل ها و پوشه ها را در وردپرس تعمیر کنید؟

تصحیح دسترسی فایل ها می تواند در هنگام آپلود برای سایت وردپرس شما مشکل به بار آورد. در این پست ما به شما می گوییم چگونه این مشکل را حل کنید.

 

نحوه ی عملکرد دسترسی فایل و پوشه در وردپرس

 

سایت وردپرس شما روی کامپیوتری که توسط شرکت هاست وردپرس شما اداره می شود، وجود دارد. این کامپیوتر مانند سرور عمل می کند و نرم افزار مخصوص ( معمولا Apache ) دارد تا بتواند فایل های شما را مدیریت کند و به مرورگر ارائه کند.

دسترسی فایل و پوشه به سرور می گوید که چه کسانی می توانند فایل های ارائه شده توسط اکانت شما را اجرا، ویرایش یا … بکنند. وردپرس به اجازه دسترسی احتیاج دارد تا بتواند فایل ها را روی سرور مدیریت کند.

اجازه ی دسترسی غلط می تواند سبب شود وردپرس نتواند عکس ها را آپلود کند، فایل ایجاد کند و یا برخی کد ها را بخواند. حتی می تواند امنیت سایت شما را به خطر بیندازد.

در بیشتر مواقع وردپرس به شما هشدار می دهد که نمی تواند یک فایل را ویرایش کند، یک پوشه ایجاد کند یا ذخیره کند. اما گاهی شما پیام اخطاری دریافت نمی کنید.

 

چگونه دسترسی فایل ها را در وردپرس تصحیح کنیم؟

دسترسی فایل ها و پوشه ها اگر به درستی انجام شود به وردپرس اجازه می دهد فایل ایجاد کند. تنظیمات زیر برای بیشتر کاربران نمایش داده می شود:

۷۵۵ برای همه ی پوشه ها و زیر پوشه ها

۶۴۴ برای همه ی فایل ها

حالا ببینید چطور به راحتی می توان این خطا را برطرف کرد.

 

تعمیر دسترسی فایل و پوشه در وردپرس با استفاده از FTP

ابتدا باید با استفاده از حساب FTP به سایت خود متصل شوید.

پس از اتصال به پوشه ی ریشه ای سایت خود بروید.

بعد از انتخاب کردن تمام پوشه ها در قسمت ریشه راست کلیک کرده و دسترسی فایل ها را انتخاب کنید.

سپس پنجره ی دسترسی فایل باز می شود.

حالا باید عدد ۷۵۵ را در قسمت مقدار عددی وارد کنید. پس از آن باید روی قسمت تعمیم به تمام زیرشاخه ها کلیک کرده و گزینه ی “انجام تنها برای منتخب شده ها” را انتخاب کنید.

 

 

بر روی دکمه ok کلیک کنید. سرویس گیرنده FTP بررسی مجوزهای لازم برای دسترسی به پوشه ها و زیر پوشه ها را شروع خواهد کرد. باید صبر کنید تا این مرحله به پایان برسد.

بعد از آن شما باید پوشه ها و زیر پوشه های سایت وردپرسی خود را انتخاب کرده و سپس با کلیک راست روی آن ها مجوزهای دسترسی لازم را تعیین کنید.

جعبه مجوزهای فایل ها به صورت محاوره ای تعبیه شده است.

در این صفحه شما باید مقدار عددی ۶۴۴ را وارد کنید. بعد از آن باید روی دکمه ی Recurse into subdirectories کلیک کنید و بعد از آن درخواست فایلها تنها گزینه است.

برای ادامه روی OK کلیک کنید.

سرویس گیرنده FTP شروع به کار خواهد کرد و تنظیمات دسترسی شما نیز به راحتی اعمال خواهد شد.

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.