خانه / وردپرس / آموزش وردپرس / نحوه اضافه کردن موضوعات در منوهای وردپرس
تاریخ انتشار: اردیبهشت ۲۹, ۱۳۹۶ تعداد بازدید: 428 بازدید تعداد دیدگاه ها: 2

نحوه اضافه کردن موضوعات در منوهای وردپرس

کاربران عزیز قالب خوب امروز تصمیم داریم به شما نحوه ی اضافه کردن موضوعات را به منوی ناوبری آموزش دهیم. این آموزش، آموزشی بدون نیاز به ایجاد صفحات جدید و یا نوشتن کدهای HTML خواهد بود.

وردپرس شامل یک سیستم بسیار قدرتمند است که اجازه می دهد تا اطلاعات خود را مطابق با موضوعات دسته بندی کنید. به طور پیش فرض شما دو نوع طبقه بندی خواهید داشت. طبقه بندی بر اساس دسته ها و برچسب ها…

دسته بندی ها به صورت سلسله مراتب هستند و از آن ها می توان برای طبق وسیع تری از موضوعات استفاده کرد.

اما برچسب ها از سلسله مراتب خاصی پیروی نمیکنند و می توان از آن ها برای طبقه بندی کردن مقالات خاص استفاده کرد.

برای اضافه کردن شما باید دسته بندی را انتخاب کنید که در جعبه ی متایی در کنار صفحه ویرایش شما قرار دارد.

هنگامی که شما دسته ها را ایجاد کرده و پست ها را به زیر دسته های آن اضافه کرده و پست ها را ایجاد کردید، اکنون می توانید این دسته ها را به منوی ناوبری خود اضافه کنید. به سادگی به قسمت Appearance » Menus  رفته و روی categories  کلیک کنید.

در مرحله بعد شما باید دسته را به منو اضافه کنید و سپس دکمه افزودن به منو را کلیک کنید. دسته ها در منو مشخص هستند شما می توانید برای رفتن به دسته های بعد روی صفحه حرکت کرده و آن ها را انتخاب کنید.

هنگامی که شما از تنظیمات منوی خود راضی بودید باید این تنظیمات را ذخیره کنید.

شما کاربران عزیز قالب خوب حال می توانید به وب سایت خود مراجعه کرده  تنظیمات اعمال شده را مشاهده بفرمایید.

از آنجا که دسته ها به صورت سلسله مراتی هستند پس می توان آن ها را براساس زیرمجموعه های هم تعریف کرد. اکثر تم های وردپرس از این مورد پشتیبانی می کنند اگر تم شما از حالت زیر مجموعه پشتیبانی کند، در آن صورت شما به سادگی می توانید آن ها را بر اساس دسته های مورد نظر خود تقسیم بندی کنید.

به همین سادگی می توانید دسته های مورد نظر خود را برای طبقه بندی کردن مطالب خود ایجاد کنید و منوهای کشویی بسیار شیک و زیبایی داشته باشید. اینکار به کاربران و خوانندگان وب سایت شما هم کمک میکند تا به سادگی به اطلاعات سایت شما دسترسی داشته باشند.

امیدواریم این آموزش مورد پسند شما کاربران عزیز قالب خوب بوده باشد.

2 دیدگاه