خانه / وردپرس / آموزش وردپرس / نحوه اضافه کردن دسته بندی ها و برچسب ها به کتابخانه رسانه ی های وردپرس

تاریخ انتشار: دسامبر 8, 2016 تعداد بازدید: 371 بازدید تعداد دیدگاه ها: 0

نحوه اضافه کردن دسته بندی ها و برچسب ها به کتابخانه رسانه ی های وردپرس

تا به حال به این فکر کرده اید که اگر قسمت کتابخانه رسانه های تصاویر دسته بندی می شد و برچسب می خورد چقدر مرتب تر و کارآمدتر به نظر می رسید؟! در این مقاله به شما می آموزیم چگونه کتابخانه رسانه های تصاویر خود را مرتب سازی کنید.

 

دلایل لازم برای اضافه کردن دسته و برچسب به کتابانه رسانه تصاویر در وردپرس

وردپرس همراه با ویژگی طبقه بندی که به شما اجازه میدهد پست های خود را طبقه بندی، دسته بندی و یا برچسب زنی کنید و یا حتی طبقه های سفارشی خود را ایجاد کنید، ساخته شده است.

دسته های پیش فرض و برچسب های طبقه بندی برای هر پست در دسترس هستند. با این حال شما می توانید برچسب ها و دسته های مورد نظر خود را مطابق با پست ها و صفحات مورد نظر خود ایجاد کنید.

هنگامی که شما به پست ها و یا صفحات وردپرس پستی اضافه میکنید، آن تصویر در کتابخانه رسانه ای وردپرس به عنوان پیوست ذخیره می شود. فایل پیوست به این معنی است فایلها طبقه بندی هم می شوند.

اضافه کردن دسته و برچسب به کتابخانه رسانه ای وردپرس باعث مرتب تر شدن سایت شده و به شما کمک میکند به راحتی تصاویر خود را بیابید.

روش اول: اضافه کردن دسته بندی تصاویر در وردپرس به کتابخانه رسانه ای

اولین گام که باید انجام دهید، نصب و فعال سازی پلاگین Attachment Taxonomies  است. برای اطلاعات بیشتر می توانید آموزش نصب و فعال سازی پلاگین قالب خوب را مطالعه فرمایید.

دسته بندی کتابخانه رسانه ای در بیرون از جعبه تنظیمات متا است و هیچ تنظیمات پیکربندی ندارد. نگران نباشید کافیست به قسمت رسانه » کتابخانه بروید و بر روی دکمه مشاهده لیست در بالای صفحه کلیک کنید.

کتابخانه رسانه ای در نمای لیست را باز کنید. بر روی ویرایش در زیر تصویر کلیک کنید. وردپرس شما صفحه ادیت را برای شما باز می کند.

و به شما در جعبه دسته متا در سمت راست بر روی صفحه نمایش اطلاع می دهد.

روی اضافه کردن دسته جدید، برای اضافه کردن دسته کلیک کنید. شما همچنین می توانید برای دسته ها زیر مجموعه ایجاد کنید. راهنمای ما در مورد چگونگی اضافه کردن دسته و زیر شاخه در وردپرس، برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد طبقه بندی سلسله مراتبی را مشاهده کنید.

هنگامی که شما انجام میشود، بر روی دکمه UPDATE کلیک کنید تا تغییرات ذخیره شود.

به منظور نمایش تصاویر یا رسانه ها در یک دسته بندی، شما نیاز به استفاده از پارمترهای ساخته شده ی اضافی در وردپرس دارید.

[“gallery category=”14]

جایگزین ۱۴ یک آیدی از دسته تصاویری که میخواهید می باشد.

 

روش دوم: اضافه کردن تگ به تصاویر در وردپرس با استفاده از Envira Gallery  

Envira Gallery بهترین پلاگین گالری عکس وردپرس در بازار است. این به شما اجازه می دهد تا گالری های زیبا و جذابی را در کامپیوتر و تلفن همراه سایت خود داشته باشید. 

Envira Gallery دارای قسمتی است که اجازه می دهد تا به تصاویر گالری خود برچسب اضافه کنید.

این پلاگین، یک پلاگین پولی است و شما برای برچسب زدن حتما باید در کمترین حالت دارای حساب کاربری نقره ای باشید.

اولین قدم برای شما نصب و فعال سازی پلاگین Envira Gallery است. برای اطلاعات بیشتر می توانید آموزش نصب و فعال سازی پلاگین سایت قالب خوب را مطالعه فرمایید.

پس از فعال سازی شما باید به مسیر Envira Gallery » تنظیمات، کد ریجستری را وارد کنید. شما می توانید کد ریجستری را از حساب خود در وب سایت Envira Gallery دریافت کنید.

 

پس از تایید؛ شما باید به صفحه بازدید Envira Gallery » افزونه بروید. تعیین محل و یا جستجو برای برچسب های افزونه کلیک کنید و سپس نصب کنید. پس از نصب روی دکمه activate  افزونه کلیک کنید.

پس از فعال سازی پلاگین، شما می توانید یک گالری جدید ایجاد کرده و یا یکی از گالری های موجود را ویرایش کنید.

پس از اضافه کردن یک تصویر به گالری خود، می توانید بر روی آیکون مداد بر روی تصویر کلیک کرده تا داده های متا ویرایش شود. Envira تصویر را در یک پنجره با زمینه های متا در ستون سمت راست خود باز می کند. در پایین زمینه های متا، شما می توانید برچسب ها را اضافه کنید.

حال جلو بروید و برچسب ها را تایپ کنید.

اگر میخواهید بیشتر از یک برچسب اضافه کنید باید آنها را با کاما جدا کنید. فراموش نکنید در پایان بر روی ذخیره تنظیمات کلیک کنید و تنظیمات را ذخیره کنید.

همین روند را می توانید برای تصاویر دیگر هم استفاده کنید.

شما همچنین می توانید برچسب ها را در کنار تصاویر نمایش دهید. به سادگی روی تب برچسب ها کلیک کرده در هنگام ویرایش گالری و به کادر کنار برچسب ها تیک بزنید.

شما می توانید انتخاب کنید که برچسب ها نمایش داده شوند و یا نمایش داده نشوند. همچین می توانید برچسب ها را به ترتیب حروف الفبا و یا به صورت دستی در تنظیمات مرتب کنید.

در پایان با کلیک روی دکمه ی انتشار تنظیمات گالری خود را ذخیره کنید.

امیدواریم این آموزش مطابق میل شما کابران عزیز قالب خوب بوده باشد. در صورت بروز هرگونه مشکل می توانید با ما در ارتباط باشید.

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.