خانه / وردپرس / آموزش وردپرس / اضافه کردن فایل پیوست آیکون در وردپرس

تاریخ انتشار: دسامبر 6, 2016 تعداد بازدید: 422 بازدید تعداد دیدگاه ها: 0

اضافه کردن فایل پیوست آیکون در وردپرس

آیا شما هم سایت هایی را دیده اید که در آنها آیکون فایلها دارای لینک می باشد؟! این کار بسیار آسان است. می توانید شیوه ی انجام اینکار را در این آموزش مطالعه فرمایید.

 

attachmentfileicons

وقتی شما میخواهید یک فایل آیکون را پیوست کنید.

به طور پیش فرض وردپرس اجازه می دهد، تصاویر، فایلهای صوتی، تصویری و دیگر اسناد را آپلود کنید. شما همچین اجازه دارید بسیاری از فایلهای مختلف دیگر را هم آپلود کنید.

هنگامی که یک فایل را از طریق آپلود رسانه، آپلود کنید و آن را به یک پست یا صفحه اضافه کنید، وردپرس سعی خواهد کرد تا فایل را جاسازی کند اگر آن فایل یکی از فرمت های پشتیبانی وردپرس باشد.

برای بقیه ی فایلها، فقط یک اسم یا متن ساده بجای فایل مورد نظر اضافه خواهد کرد.

textlinks

در تصویر بالا یک فایل PDF و یک فایل DOCX اضافه شده است. با این حال یافتن فایل مورد نظر کاربر از بین این دو سخت خواهد بود.

اگر شما بخواهید فایلها را به صورت منظم آپلود کنید، و یک آیکون برای نشان دادن نوع فرمت آن در کنارش قرار دهید، کاربر به راحتی می تواند فایل مورد نظر خود را پیدا کرده و دانلود کند.

حال ببینیم چگونه میتوان به راحتی یک فایل پیوست آیکون را در کنار لینک ها قرار دهید.

اضافه کردن آیکون پیوست فایل در وردپرس با استفاده از پلاگین

اولین گام نصب و فعال سازی پلاگین، اضافه کردن فایل پیوست آیکون MimeTypes است. برای اطلاعات بیشتر می توانید آموزش گام به گام نصب و فعال سازی پلاگین را مطالعه فرمایید.

پس از فعال سازی باید به صفحه تنظیمات » صفحه پیکربندی پلاگین فایل پیوست آیکون MimeTypes بروید.

mimetypeiconsettings

این پلاگین به شما اجازه می دهد تا اندازه ی آیکون را هم تعیین کنید. شما می توانید بین آیکون ها فرمت PNG و GIF را انتخاب کنید. همچین می توانید چیدمان آیکون را هم در مورد راست یا چپ بودن آیکون را هم تعیین کنید.

برای گزینه های پیشرفته، شما می توانید از کلاس های CSS برای پنهان کردن آیکون ها و غیره استفاده کنید.

advanced

در زیر شما می توانید اندازه ی آیکون و لینک دانلود را پیدا کنید. البته به طور پیش فرض خاموش است که شما می توانید آن را روشن کنید. خاموش بودن آن برای عملکرد بهتر و فشرده سازی برنامه استفاده می شود.

فراموش نکنید با کلیک روی ذخیره، تنظیمات ایجاد شده را ذخیره کنید.

شما اکنون می توانید در پست یا صفحه خود، با ویرایش و اضافه کردن از قسمت آپلود رسانه فایل آیکون را آپلود کنید. با پیش نمایش پست خود فایل آیکون را مشاهده خواهید کرد.

linkswithicons-1

امیدواریم این آموزش به شما عزیزان کمک کرده باشد تا بتوانید آیکون های مورد نظر خود را به وب سایت خود اضافه کنید.

در صورت بروز مشکل می توانید با ما در ارتباط باشید.

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.